„Vaikas vaikui“ projektas

"Pažinimo medis" šiemet ir vėl dalyvauja projekte "Vaikas Vaikui" rinkdama lėšas vaikų Hospiso kūrimui pavasarinėje "Mamų mugėje". Kviečiame prisidėti!  

Daugiau informacijos apie projektą šiame dokumente.

Daugiau apie "Mamų mugę": http://musumuges.lt/mamumuge/

 

Praėjusių metų atsiminimai:

Neseniai mūsų mokykloje apsilankė viešnios iš pirmojo Lietuvoje Pal. Kun. Mykolo Sopočkos Hospiso – sesuo  Michaela (hospiso direktorė) ir savanorių koordinatorė Aušra Taločkaitė. Jos papasakojo vaikams, kaip atvira širdis, gailestingumas, rūpinimasis kitu veda žmogų į laimę. Tai vertybės, kurios universalios bet kokio tikėjimo, bet kokia kalba šnekančiam, bet kokio amžiaus Žmogui.  

Lietuvoje daug labdaringų projektų, skirtų surinkti lėšas vaistams, med. aparatūrai, gydymui, tačiau užribyje lieka sunkiausiai sergantys ir mažiausiai vilčių turintys pasveikti žmonės. Dažnai užmerkiame akis į sunkiai pakeliamus dalykus šalia mūsų, nes lengviau yra praeiti... Kviečiame telktis kartu su „Pažinimo medžio” bendruomene į ilgalaikį (ne vienerių metų) projektą „Vaikas vaikui“. Tikime, kad ši galimybė pažadins mumyse ir mūsų vaikuose daugiau gailestingumo. 

VU Santariškių klinikų vaikų onkologijos skyriuje yra tik šešiolika lovų, skirtų nepagydomai sergantiems ligoniukams. Kai gydymas nebeskiriamas, jie išrašomi namo gyventi jiems likusi laiką, čia žemėje. Tokiose situacijose visa šeima yra ypatingai pažeidžiama, jiems visiems reikia psichologinės ir medicininės pagalbos, palaikymo. Deja, gana dažnai,  jie pasilieka vieni su savo skausmu.

Pasaulyje yra praktika, kuomet onkologiniai  ligoniai  gyvena pilnavertį ir orų gyvenimą hospise iki paskutinės savo dienos žemėje. Vilniuje tokie namai yra kol kas tik vieni - Pal. kun. Mykolo Sopočkos hospisas. Ten ligonius apgaubia psichologų, gydytojų, slaugių, soc. darbuotojų, dvasininkų ir savanorių rūpestingumas, neskirstant nei pagal tautybes, nei pagal tikėjimą, nei pagal lytį. Pagalba teikiama visiems ligoniams ir jų artimiesiems neatlygintinai.

Šiuo metu yra parengtas projektas, kurio pagalba Pal. Kun. Mykolo Sopočkos hospisas praplės savo rūpinimosi vaikais veiklą. Bus sukurta  reikalinga bazė vaikų namų hospisui, šalia jau veikiančio hospiso Rasų g. 4, Vilniuje. Šiuo projektu siekiama išplėsti hospiso pastatus, kad juose galėtų įsikurti namų hospisas vaikams. Ir labai džiugu, kad esame pirmieji pakviesti kartu įgyvendinti šią idėją.

 

Kita veikla

Kadangi mokykla žengia ilgametės draugystės pirmuosius žingsnius, prisidėjimas prie „Mamų mugės" tai tik vienas iš žingsnių, kaip mes prisidedame prie hospiso gyvavimo bei naujojo, skirto vaikams, atsiradimo. Prieš Velykų atostogas vaikai dirbtuvėse mokykloje margino kiaušinius, rišo verbas - visa tai atliko širdimi, galvodami apie tuos, kuriems bus skirti pagaminti darbeliai. Dalį kiaušinių bei verbų, Velykų atostogoms startavus, mamos su vaikais nuvežė į hospisą, kad visa tai pradžiugintų ligonius ir suteiktų kuo daugiau gerų emocijų per šventes.

Apie kitus projektus būtinai informuosime šioje skiltyje.

Tikėjimas, viltis ir meilė neįmanomą padaro įmanomu. 

 

„Vaikas vaikui“ projekto koordintorės „Pažinimo medyje”:

Eglė 861588865 (mama)
Indrė 862029243 (mama)
Doloresa 864764098 (komunikacijų projektų vadovė)

Nuoširdus AČIŪ mamoms!

 

Naudingos nuorodos:

Pal. Kun. Mykolo Sopočkos hospisas - http://www.hospisas.lt/

Mamų mugė - http://musumuges.lt/mamumuge/

 

 

Nuotraukų galerija

Kontaktai:
Mus rasite:

Verkių g. 37, Vilnius
Ozo g. 37, Vilnius
Kontaktai šiems filialams:
Tel. 8 647 64098
El. p. info@pazinimo-medis.lt

Fabijoniškių g. 30, Vilnius
Pievų g. 4, Vilnius
Kontaktai šiems filialams:
Tel. 8 610 10228
El. p. admin@pazinimo-medis.lt
© 2013-2019 Pažinimo medis. Visos teisės saugomos įstatymo.