Straipsniai

Straipsnis "Šešiametis su kuprine" iš žurnalo "Tavo vaikas". 

Konsultuoja "Namų darželių" kuratorė Ana Račiuvienė bei edukologė, psichologė, darželių ir mokyklos "Pažinimo medis" steigėja Audronė Kancė.

 

Tyrėjai atliko tyrimą darželiuose ir patikrino rezultatus po 19 metų.
Kodėl reikia lavinti socialinius-emocinius įgūdžius.

 

Darželio auklėtojos turėjo įvertinti vaikų socialinius įgūdžius pagal šią socialinių kompetencijų skalę: „vaikas geba suprasti kito jausmus“ sužymint balais „Negeba visai / Šiek tiek geba / Vidutiniškai / Gerai / Labai gerai“. Kiekvienam vaikui tyrėjai suteikė tam tikrą balą ir šiuos duomenis saugojo iki kol kiekvienam vaikui suėjo 25 metai.

Tiems vaikams, kurie gerai sutardavo su savo klasės draugais, tinkamai valdė savo emocijas ir turėjo gerus problemų sprendimo įgūdžius, geriau sekėsi ir kuriant savo ateitį. Net vienas aukštesnis socialinių-emocinių kompetencijų balas skalėje galėjo pagerinti bene 50% tikimybę įgyti aukštąjį diplomą, ar patikimą bei gerą darbą sulaukus 25 metų. Vaikai, kurie vaikystėje savinosi žaislus, laužė daiktus, ateityje taip pat dažniau susidurdavo su teisėsauga. 

Tyrėjai tam tikras kompetencijas, kaip dalinimąsi bei bendradarbiavimą, įvardina kaip pakeičiamas. Įgūdžius, kaip  tinkamai spręsti ginčus su klasės draugais, vaikai visuomet gali tobulinti. Ir neįtikėtina gali atrodyti tai, kad visa tai vaikai išmoksta iš tėvų – kuo daugiau empatijos ir šilumos gauna vaikas namuose, tuo geresni vaikai užauga.

Pilną straipsnį apie šį tyrimą skaitykite mūsų išverstame iš anglų kalbos į lietuvių kalbą dokumente - ČIA. Arba originalą anglų k. šioje nuorodoje: http://www.upworthy.com/researchers-studied-kindergarteners-behavior-and-followed-up-19-years-later-here-are-the-findings?c=ufb6.

Kontaktai:
Mus rasite:

Verkių g. 37, Vilnius
Ozo g. 37, Vilnius
Tel. 8 652 03099
El. p. admin@ugdymoprojektai.lt

Skambinkite, rašykite mums dėl individualaus susitikimo - jo metu papasakosime daugiau apie mokyklą "Pažinimo medis", atsakysime į Jūsų klausimus. Lauksime Jūsų svečiuose!

© 2013-2017 Pažinimo medis. Visos teisės saugomos įstatymo.