Socialinių įgūdžių pamokos

Tokio pobūdžio pamokos – naujovė šiuolaikiniame ugdyme ir Lietuvos mokylose.

Ši pamoka vedama kartą per savaitę kiekvienoje klasėje patyrusios psichologės ir klasės auklėtojos. Jos metu ugdomi ir stiprinami vaikų socialiniai įgūdžiai. Į pagalbą pasitelkiamos grupinės terapijos bei psichodramos technikos: vaikai keičiasi rolėmis, suvaidina vienas kitą konflikto metu, reflektuoja savo patyrimą.  Taip pat taikomi neformalaus ugdymo ir patyriminiai žaidimai. Mokomasi eiti į atvirą santykį, išreikšti savo jausmus, išsakyti ir priimti iš kito atvirą grįžtamąjį ryšį. Šių užsiėmimų metu sukuriama erdvė pasirūpinti visomis per savaitę iškilusiomis problemomis, įtampomis, įsiklausyti į save, savo poreikius, kitą. Taip ugdomas empatiškumas, gebėjimas geriau jausti save, stiprėja problemų sprendimo įgūdžiai bei technikos.

Ką veikiame pamokos metu?

  • Leidžiame gerai laiką: aktyviai ir magiai žaidžiame lauke ar viduje, daug juokiamės ir šypsomės, dalinamės džiaugsmu vieni su kitais.
  • Mokomės reflektuoti: diskutuojame, sprendžiame, išsakome savo mintis,  aptariame emocijas prieš ir po žaidimo, apmąstome savo poelgius, kuriame naujas bendravimo strategijas.
  • Mokomės užmegzti draugišką santykį: gyvai ir bentarpiškai kalbamės apie save, dalinamės emociniais išgyvenimais, dirbame komandoje ir  mokomės išsakyti kritiką.
  • Mokomės per patyrimą: gyvai žaidžiame ir aptariame iškylančias situacijas, mokomės „sveikos“ konkurencijos  ir darbo komandoje.

Svarbu tai, pamokoje vyksta komandinis darbas tarp psichologės ir su klasės auklėtojos. Tokiu būdų suderinamos psichologinės-pedagoginės komptenecijos, kuriamas bendradarbiaujantis santykis per pavyzdį, kurio metu mokomasi viena iš kitos ir kartu įgyjamos papildomos tiek žinios, tiek įgūdžiai kokybiškiau vesti pamokas. 

Kaip vyksta pamokos, galima pažiūrėti šioje galerijoje.

Kontaktai:
Mus rasite:

Verkių g. 37, Vilnius
Ozo g. 37, Vilnius
Kontaktai šiems filialams:
Tel. 8 647 64098
El. p. info@pazinimo-medis.lt

Fabijoniškių g. 30, Vilnius
Pievų g. 4, Vilnius
Kontaktai šiems filialams:
Tel. 8 610 10228
El. p. admin@pazinimo-medis.lt
© 2013-2019 Pažinimo medis. Visos teisės saugomos įstatymo.