Priešmokyklinis ugdymas

Šiandien "Pažinimo medis" turi jau 4 filialus (2 mokyklos ir 2 darželiai) ir juose visuose mes turime priešmokyklinį ugdymą:

1. Verkių filialas (pagrindinė mokykla (1-8 klasės), ikimokyklinis-priešmokyklinis ugdymas (priimame vaikus nuo 4 metų);
2. Ozo filialas (pradinė mokykla (1-2 klasės), ikimokyklinis-priešmokyklinis ugdymas (priimame vaikus nuo 2 metų);
3. Fabijoniškių filialas (ikimokyklinis-priešmokyklinis ugdymas, priimame vaikus nuo 2 metų);
4. Jeruzalės filialas (ikimokyklinis-priešmokyklinis ugdymas, priimame vaikus nuo 2 metų).

Kaip viskas vyksta?

Visi darželio vaikai gyvena mišraus amžiaus grupėse, tame tarpe ir priešmokyklinukai. Tiesiog, atėjus laikui, priešmokyklinio amžiaus vaikai visus metus kartu su priešmokyklinio ugdymo mokytoja lanko pamokėles pagal nustatytą tvarkaraštį ir taip ruošiasi mokyklai.

Priešmokyklinio ugdymo tikslas - padėti vaiko socializacijos, bendravimo pamatus bei brandinti vaiką mokyklai ir palengvinti jo perėjimą nuo ugdymosi šeimoje ar darželyje prie sistemingo ugdymosi mokykloje. 

Organizuojant priešmokyklinį ugdymą mums svarbu pasiekti, kad šie ugdymo(-si) metai netaptų dar vienais vaiko mokymosi metais, t.y. kad nebūtų taikomi tiesioginio mokymo metodai.

Ugdymo programa taip pat turi orientuotis į kūno, sielos, jausmų ir socialinį vaiko vystymąsi. Auklėjimo ir mokymo metodai ikimokykliniame amžiuje turi skirtis nuo mokyklinių ugdymo metodų ir turi tarnauti baziniam pasiruošimui mokyklai. Būtent baziniai vaiko įgūdžiai leidžia būsimam paaugliui ir suaugusiajam įveikti gyvenimo sunkumus ir sukurti pagrindą tolimesniam vystymuisi.

Mokymosi ir vystymosi tikslai "Pažinimo medžio" priešmokyklinio ugdymo programoje remiasi 7 kompetencijomis:
- Kūno ir judėjimo kompetencija;
- Pojūčių ir jų suvokimo kompetencija;
- Kalbos kompetencija;
- Vertybinės kompetencijos (moralė ir etika);
- Fantazijos ir kūrybos kompetencija;
- Socialinė kompetencija;
- Motyvacijos ir koncentracijos kompetencija.

Kiekvieno priešmokyklinuko baigiamasis projektas - NAMO KŪRIMAS. Šį didelių pastangų, kantrybės ir įgūdžių reikalaujantį darbą vaikas atlieka savarankiškai (su minimalia pedagogų pagalba), pasitelkdamas savo gebėjimus, išmonę, fantaziją, kūrybiškumą. Tai tęstinis darbas, pradedamas rugsėjo mėnesį, o baigiamas - gegužės mėnesį. Tai lyg "diplominis" darbas pasiruošimo mokyklai, kuris atskleidžia daugelio jo kompetencijų lygį. Vaikas tai daro nejausdamas įtampos, su malonumu, pagal savo galimybes. 

Kiekvienam vaikui sudaroma individuali priešmokyklinio ugdymo programa. Rugsėjo mėnesį kartu su tėvais įvertinamas vaiko kompetencijų lygis (naudojamas klausimynas), įvertinama vaiko kalba, socialinė ir emocinė raida, pažinimo įgūdžiai, stambios bei smulkios motorikos išsivystymas. Nustatomos silpnosios ir stipriosios vaiko kompetencijų pusės, numatomi ugdymo tikslai. Pavasarį vėl susėdame kartu su tėvais ir aptariame vaiko kompetencijų lygį, pokyčius, darome išvadas. 

 

Kontaktai:
Mus rasite:

Verkių g. 37, Vilnius
Ozo g. 37, Vilnius
Kontaktai šiems filialams:
Tel. 8 647 64098
El. p. info@pazinimo-medis.lt

Fabijoniškių g. 30, Vilnius
Pievų g. 4, Vilnius
Kontaktai šiems filialams:
Tel. 8 610 10228
El. p. admin@pazinimo-medis.lt
© 2013-2018 Pažinimo medis. Visos teisės saugomos įstatymo.