Praktinis patyrimas

Vaiko intelektas yra labai praktiškas. Jis suvokia tai, ką pačiupinėja, ištiria įvairiais pojūčiais bei būdais, palygina ir apibendrina. 

Tam pasitelkiame:

  • Pačias įvairiausias priemones nuo gyvų, materialių (pvz., įvairių rūšių vandens tyrimo) iki interaktyvių. Pvz., pamokoje apie vandenį galime analizuoti vandens kolekciją iš skirtingų Lietuvos ir užsienio kraštų upių, ežerų. Sužinodami apie skirtingas vandens būsenas galima su arbatinuku virinti vandenį, stebėti, kaip jis kondensuojasi ant stiklo ir suprasti, kaip atsiranda lietus. Arba užšaldyti vandens butelį ir suprasti, kad šaldamas vanduo plečiasi ir nebetelpa tame pačiame butelyje;
  • Įvairias mokymo organizavimo formas (ne tik klasėje ir ne tik pamokoje). Pvz., popamokinėje grupėje keli vaikai išsakė kritiką savo draugės atžvilgiu. Ši pasijuto įžeista ir atstumta. Mūsų sprendimas – piešti drauge akvariumą, nusipiešti save kaip žuvį ir kalbėti tema: o ko pritrūktų mūsų klasėje, jei joje nebūtų vieno ar kito vaiko. Arba įvyko konfliktas – sėdam ir kalbamės su kiekviena iš “šalių”. Kalbame, ką galima buvo padaryti kitaip. Lygiai taip pat šią temą atsinešame į ratą: o ką reiškia matyti konfliktą ir nesikišti? Kada nesikišdamas pritari piktadarybei? Kuo skiriasi informavimas nuo skundimo?

 

Kontaktai:
Mus rasite:

Verkių g. 37, Vilnius
Ozo g. 37, Vilnius
Kontaktai šiems filialams:
Tel. 8 647 64098
El. p. info@pazinimo-medis.lt

Fabijoniškių g. 30, Vilnius
Pievų g. 4, Vilnius
Kontaktai šiems filialams:
Tel. 8 610 10228
El. p. admin@pazinimo-medis.lt
© 2013-2019 Pažinimo medis. Visos teisės saugomos įstatymo.