Karštomis vasaros dienomis pasirūpinti savimi
2014-07-28 21:32:48

Vasarą, ypač dabar, kai termometro stulpelis nesibodi perlipti ir 30 laipsnių, vengiame kišti nosį iš gerai vėdinamų ar vėsinamų patalpų. Tačiau vasara nebūtų vasara, jei nelepintų malonumais, dėl kurių tą nosį ir norisi laukan iškišti :)

Ko nepamiršti dėl savo ir savo artimiausių sveikatos ir gerovės?

  1. Šviesūs, laisvi, geriausia, natūralaus pluošto drabužiai, galvos apdangalas (kepurė, skrybėlė, skarelė) bei saulės akiniai (I, II ar III kategorijos stiklais, apsaugančiais nuo UV spindulių), saulės kremas (SPF 30-50) tinkamai apsaugos nuo odos nudegimų, perkaitimo, kito pažeidimo, saulės smūgio, pakenkimo akims.
  2. Reguliariai (ne tik ištroškus) vartojami skysčiai apsaugos nuo dehidratacijos (vandens netekimo kūne). Karštu laiku suaugusiam galima gerti iki 3 l./d. Tinkamiausi gėrimai kai karšta – vanduo (lengvai mineralizuotas, negazuotas), natūralios sultys. Ypatingai vengti reikėtų alkoholio ar kofeino turinčių gėrimų, nes jų skaidymui yra sunaudojamos nemenkos vandens atsargos.
  3. Maisto pagrindą karštu laikotarpiu turėtų sudaryti vaisiai ir daržovės, lengvai virškinami, nekaloringi produktai. Reikėtų vengti riebaus, kaloringo maisto, tačiau aštrų maistą valgyti galima, nes jo sukeliamas prakaitavimas padės atvėsinti kūną. Valgyti patartina dažniau, bet mažesnėmis porcijomis (5-6 kartus), daugiau virtą ar troškintą, nei keptą maistą.
  4. Anksti ryte ar vakarop atliekami fiziniai darbai ar veikla leis išsaugoti energiją dienos metu. Dienos metu patartina taip pat nepamiršti aktyvumo, tačiau stengtis darbu daryti lėčiau, nei įprasta, laiką leisti vėsiose patalpose (ypatingai tarp 10 ir 16 val.).

 

 

Parengta pagal Vilniaus visuomenės sveikatos biuro informaciją

 

Kontaktai:
Mus rasite:

Verkių g. 37, Vilnius
Ozo g. 37, Vilnius
Kontaktai šiems filialams:
Tel. 8 647 64098
El. p. info@pazinimo-medis.lt

Fabijoniškių g. 30, Vilnius
Pievų g. 4, Vilnius
Kontaktai šiems filialams:
Tel. 8 610 10228
El. p. admin@pazinimo-medis.lt
© 2013-2018 Pažinimo medis. Visos teisės saugomos įstatymo.